UBRANI „TAKTOWNIE” CZ. II

Jeśli mamy na sobie kostium, nie należy zdejmować żakietu, który powinien być traktowany jak marynarka u mężczyzny. ,hŁa- wet gdy jest nam za gorąco, trudno, trzeba się męczyć i ponosić konsekwencje własnej nieprzezorności.

Bal, wieczór taneczny, zabawa. Idąc na bal wiemy, że będziemy tańczyć, a wrięc może nam być gorąco, jeśli ubierzemy się nieodpowiednio. Ponieważ jednak zabawy odbywają się zwykle zimą, bo w karnawale, pamiętajmy włożyć ciepłą garderobę, którą możemy zostawić w szatni.

Jest to szczególnie ważne dla młodych dziewcząt, które z wrodzoną lekkomyślnością unikają ciepłej bielizny. Niejedna z nich podczas krótkiej nocy balowej nabawiła się choroby trwającej wiele tygodni lub miesięcy.

Lepiej jest wziąć lekkie pantofelki do torby, a iść w ciepłych botach’niż odmrozić palce. Lepiej zdjąć w toalecie reformy, grubsze pończochy i sweter niż się przeziębić. Nie liczcie rta taksówkęl Nieraz w powrotnej drodze może być o nią bardzo trudno.

Pani ubiera się na bal w strój wieczorowy, od skromnego do najbardziej wykwintnego. Pan – w ciemne ubranie, smoking lub frak. Do czarnego ubrania wkłada się nieskazitelnie białą koszulę, jednolity w popielatym odcieniu krawat {nie czarny!), ciemne skarpetki i czarne półbuty.

Do smokinga nosi się białą, miękką koszulę, czarną kamizelki.: i muszkę, ciemne skarpetki i czarne obuwie na cienkiej podeszwie. Do fraka na balu obowiązuje sztywny lub półsztywny gors, biała muszka, biała kamizelka, czarne jedwabne skarpetki i czarne, lśniące obuwie lub lakierki, Do fraka na inną okazję, np. wesele, taka sama koszula, ale czarna kamizelka i biała muszka, W górnej kieszeni może być biała jedwabna chustka, aby tylko bez koronki!

Ślub. Dla narzeczonej: suknia lub kostium. Kolory raczej jasne. Dla narzeczonego: ciemne ubranie. Podobnie ubierają się świadkowie. Stroje państwa młodych muszą być oczywiście zhamronizowane.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>