SPOSÓB NA DOBRĄ POSTAWĘ CZ. II

Czy można zakładać nogę na nogę? Można, ale pod warunkiem, że nie będzie to nieestetyczne. Osoby otyłe niech lepiej nie ryzykują. Przy wąskiej spódniczce też trzeba bardzo uważać. Pamiętaj, że w ten sposób odsłaniasz nogi. Bacz więc, czy jest co pokazać. Z nogami rozstawionymi szeroko możesz siedzieć tylko wtedy, gdy jesteś w spodniach. Wówczas nie zbliżaj nóg tak, by stykały się z sobą na całej długości: w spódnicy, sukience poza taka wygląda bardzo przyjemnie (byle nogi nie były złączone nazbyt kurczowo!). Nie rozstawiaj również stóp piętami na zewnątrz, a palcami do siebie. Trzymaj je złączone, oparte o podłogę, nieruchome. Nie stukaj, nie wybijaj nimi taktu.

Spójrzcie kiedy w lustro siedząc na krześle lub fotelu. Pozwólcie się tak sfotografować. Zobaczycie, jak fatalnie wygląda kobieta siedząca z szeroko rozstawionymi kolanami. Jest to jedna z najbrzydszych póz, dlatego powracam do tej sprawy parokrotnie.

Można się opierać plecami o oparcie krzesła, nie należy natomiast oplatać go ramionami. Czy można trzymając łokcie na poręczach fotela oprzeć na dłoniach brodę? Można, ale nie na oficjalnej wizycie. I raczej należy użyć w tym celu jednej ręki.

Siedząc, nie buja się na krześle, nie balansuje w lewo i w prawo, nie obsuwa się w dói. Siadać lub wstawać należy bez hałasu i wstrząsów: spokojnie i jak najlżej, najciszej. To samo dotyczy przesuwania krzesła.

Czy stawiać krzesło na swoje miejsce? Niekoniecznie. Okażemy uprzejmość gospodarzom, jeśli przesuniemy je tam, gdzie powinno stać, ale trzeba to wykonać dyskretnie, nieznacznie i bezszelestnie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>