MAŁŻEŃSTWO

Rola kobiety w stadle małżeńskim uległa w ostatnich czasach zasadniczym przemianom. Dawniej działalność mężatki ograniczała się do zajęć gospodarskich i wychowywania dzieci. Dziś najczęściej oboje, mąż i żona, pracują zarobkowo, wspólnie utrzymując rodzinę. Starym zaś nawykiem większość obowiązków domowych spada na kobietę. Dźwiga więc ona ciężar ponad siły, stąd też płynie jej zdenerwowanie, znużenie, zaniedbywanie siebie, przykry stosunek do męża itp. Jeśli jeszcze do tych spraw dołączą się kłopoty mieszkaniowe i pieniężne, wówczas on zaczyna uciekać z domu, ona czuje się nieszczęśliwa, on w końcu szuka innej, pogodnej i wesołej towarzyszki, która nie narzeka jak żona.

Oczywiście obraz małżeństwa nie zawsze jest tak ponury, ale przed zawarciem ślubu dobrze jest i o tym pomyśleć. Wielkie uczucia przezwyciężają wszelkie przeszkody. Niestety, zbyt często właśnie na to liczą młodzi, nie zdając sobie sprawy, że i do takich zwycięstw trzeba mieć wolę i charakter.

A jak jest w życiu? Zakochanych nic nie odstrasza. Możemy być spokojni. Najczarniejsze perspektywy nie zatrwożą zwolenników małżeństwa. Jednak niejednokrotnie byłoby dobrze, by spojrzeli z odwagą prawdzie w oczy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>