KIEDY I JAK SIĘ MYC CZ. III

Nogi trzeba nie tylko codziennie myć, lecz także dbać o paznokcie i o skórę. Używajcie pumeksu! Pumeks ściera martwą warstwę naskórka z pięt, ze spodniej części stopy, z palców. Wielu ludziom dokucza grzybek, który powoduje łuszczenie się skóry między palcami, a czasem powstawanie ranek. Grzybek ten jest bardzo zaraźliwy. Ale też przy przestrzeganiu czystości nietrudno się go pozbyć. Codziennie po kąpieli czy myciu nóg trzeba stopy, a zwłaszcza skórę między palcami, wysmarować kremem lub za- pudrować talkiem. Wilgoć (więc resztki wody lub pot) sprzyja rozwojowi grzybka. Ginie on jednak szybko, gdy nogi są dobrze wysuszone, wysmarowane kremem lub posypane talkiem.

Włosy należy myć co najmniej raz na 7-10 dni. Poza tym codziennie trzeba je szczotkować. Sto pociągnięć szczotką rano i wieczorem nadaje włosom piękny połysk, sprawia, że ładniej się układają, a także utrzymuje się je w czystości aż… do następnego mycia. Brak pielęgnacji powoduje ich wypadanie oraz łupież.

Bywa wprawdzie łupież spowodowany jakimś niedomaganiem organizmu i wtedy trzeba się leczyć systematycznie, ale powstaje też z brudu. W każdym wypadku jest dowodem niedbalstwa.

Jeśli włosy zbyt szybko się natłuszczają, trzeba je leczyć, ale można od czasu do czasu posypać pudrem, talkiem, po czym starannie wyszczotkować. Obecna moda pozwala i panom nosić dłuższe włosy. Mimo że wielu osobom starszej generacji nie bardzo się to podoba, rzecz nie w tym, czy włosy są wystrzyżone na jeża czy długie, jak u kobiet, ale w tym, żeby były czyste, porządnie utrzymane, zdrowe, bez łupieżu i uczesane. Naturalnie, że z długimi włosami jest więcej kłopotu niż z przystrzyżonymi przy skórze, ale… widocznie panowie mieli dość wizyt u fryzjera. Niechże więc we własnym zakresie dbają o swoje fryzury, niczym… kobietki-kokietki, I są tacy, którzy dbają. Ho, ho…

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>