JAK FOZNAĆ SWÓJ „IDEAŁ”

Może się zdarzyć, a zdarza się to zwłaszcza młodym, że upatrzą sobie w lokalu, na ulicy, w tramwaju swój „ideał”, na którego widok serce zaczyna bić żywiej. Jak zbliżyć się do celu, jak poznać ową ukochaną osobę’’

Najlepiej oczywiście znaleźć kogoś trzeciego, kto ułatwi zawarcie znajomości. Gdy jednak poszukiwania wspólnego znajomego nie przynoszą żadnych rezultatów, mężczyzna nie może postąpić obcesowo, to znaczy nie może zaczepiać na ulicy, przysiąść się do stplika itp. Niech się nie dziwi, jeśli w takim wypadku będzie potraktowany jak intruz.

Jest zresztą bardzo dużo innych, kulturalnych sposobów zawierania znajomości. Poza tym – wszystko zależy od formy, od tego, jak się co robi. Można damę swego serca zaprosić do tańca na dansingu: można pomóc jej ubrać się w teatrze: można zacząć jej się kłaniać, ustąpić miejsca lub nawiązać rozmowę w tramwaju, „prześladować” ciągłymi niby przypadkowymi spotkaniami itp.

Kobieta rozumna wybiera jako linię postępowania powściągliwość i dyskrecję, a w bardziej zażyłych stosunkach także naturalną serdeczność. Nie uważa na przykład, że wzmoże uczucia partnera, gdy każe mu czekać na siebie pół godziny lub będzie na jego oczach flirtować z innym.

Dba o wygląd zewnętrzny, jest czyściutka, świeża, odpowiednio ubrana i uczesana. Mężczyzna mądry wybiera jako linię postępowania rycerskość i dyskrecję. Zawsze staje w obronie kobiety i jej czci: nie chwali się nikomu ze swoich przeżyć oraz nigdy nie zdradza słabych stron i braków ani siostry, ani żony, ani przyjaciółki lub kochanki.

Raczej unika objawów czułości w miejscach publicznych, a więc nie gładzi ukochanej ani nie obejmuje jej ramieniem, aczkolwiek w niektórych krajach, jak np. we Francji, nie razi to nikogo.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>