ELEGANCKIE UBRANIE

Jeśli on jest we fraku z czarną kamizelkę, białą muszką i w białych rękawiczkach, ona nie może włożyć sweterka lub spódnicy w kwiatki, ale powinna być w białej sukni, w welonie i mieć biały bukiet. .

I odwrotnie, gdy panna młoda jest właśnie w takiej ślubnej gali, jasny garnitur lub zielona marynarka u pana młodego są niedopuszczalne: jeżeli nie ma on fraka, wystąpi ostatecznie w ciemnym, eleganckim garniturze.

Goście dostosowują swój ubiór do stroju państwa młodych. Pogrzeb wymaga jak najciemniejszych barw. Krepa na lewym rękawie i czarny krawat obowiązuje tylko najbliższych Dzieci ubieramy normalnie. Żona zmarłego nie musi specjalnie kupować czarnej garderoby. Wystarczy, gdy na tę smutną uroczystość włoży czarny kapelusz z woalką, czarne buciki, ciemniejsze pończochy i rękawiczki: w lecie – ciemny kostium.

Dziś strój żałobny nie obowiązuje już tak ściśle, jak przed paru dziesiątkami lat. Coraz częściej się słyszy, że właśnie wzgląd na innych nakazuje nie obnosić swej żałoby pomiędzy ludźmi, a raczej chować ją w sepcu i wyrażać unikaniem większych zebrań i zabaw publicznych.

Po uroczystościach pogrzebowych możemy ubierać się tak jak zwykle, unikając tylko rażących, wesołych barw. A teraz kilka uwag dotyczących ubierania się w ogóle: Nie noś:

– Sukien bez rękawów, jeśli nie masz pięknych ramion.

– Spódnic z rozcięciem ukazującym bieliznę lub nogę do pół uda. Na ulicy trzeba być ubranym, mimo – nawet – mody.

– Pantofli na wysokim obcasie do spodni sportowych.

– Woalki do sportowego płaszcza lub kostiumu: jest ona czarującą ozdobą kapelusza przy futrze, palcie lub sukni popołudniowej, jeśli jest modna.

– Przesadnie dużych dekoltów.

– Powtarzam: na ulicy trzeba być ubranym. To samo zresztą dotyczy mężczyzn, ich rozchełstanych koszul lub przykrótkich szortów, a także skarpet, jeżeli pan ma brzydki zwyczaj takiego siadania, że ukazuje bliźnim owłosione łydki.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>