ELEGANCJA DLA SIEBIE

O elegancji napisano całe tomy. My też będziemy obszerniej omawiać ten temat, gdyż łączy się on bardzo ściśle z zagadnieniem dobrego tonu. U wielu ludzi zakorzeniony jest pogląd, że w domu, kiedy nikt obcy nie widzi, można ubierać się jak najgorzej, donaszać stare, niemodne suknie, wkładać pantofle nadające się już tylko na śmietnik itp.

Straszne to jest nawet wtedy, gdy jesteśmy sami. Jeszcze straszniejsze, gdy nas w takim stanie oglądają dzieci, domownicy. Czy można obdarzać uczuciem osobę niechlujną, brudną, rozczochraną, w przydeptanych pantoflach? A przecież każdy chce być kochany.

Elegancja na co dzień jest niesłychanie ważna. Przede wszystkim dlatego, że umacnia i wzmaga dobre samopoczucie. Za granicą ładne stroje również obowiązują w domu, jak i poza nim, podkreśla się przy tym ich specjalne zastosowanie, dbając szczególnie o zachowanie młodzieńczego charakteru.

Fartuszki i sukienki domowe zdobi się więc kolorowymi szlacz- łkami, falbankami, koronką. Do sprzątania i prac domowych używane są spodnie-ogrodniczki, nie tylko najwygodniejsze i naj- higieniczniejsze, ale zarazem wdzięczne i odmładzające. Do nich nosi się bajecznie kolorowe bluzki (zwykle z trykotu nylonowego, bo łatwe do prania). Ochronę przed zabrudzeniem stanowią fartuszki. Spodnie są z płótna, kretonu lub innej tkaniny bawełnianej, spokojniejsze w barwie, też łatwe do uprania.

Bluzki nylonowe, jako kosztowniejsze, zastępuje się często golfami i bluzeczkami z barwnego trykotu bawełnianego. Podobne golfy noszą mężczyźni, również do płóciennych spodni.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>