CERA I JEJ WYMAGANIA

Trzeba znać swoją cerę i jej wymagania. Należy też od czasu do czasu zająć się gruntownie twarzą. Istnieje parę tuzinów „maseczek” polecanych i stosowanych zależnie od cery. Na porowatej, tłustej, pełnej wągrów skórze maquillage będzie wyglądał brzydko, A maseczki kosmetyczne mogą z niej zrobić cudo. Nie myślcie zresztą, że jest to jakiś nowoczesny wymysł. Na papirusie egipskim sprzed trzech tysięcy lat znaleziono taki oto przepis na maseczkę zapobiegającą zmarszczkom: „Po umyciu twarzy wodą źródlaną i mączką kostną nałożyć papkę z mleka, żółci wołowej, oleju, ciasta ze strusiego jaja i żywicy.”

Szwedki, słynne z prześlicznej cery, od niepamiętnych lat nakładają na twarz raz na tydzień maseczkę z trzech łyżek białego sera utartego na krem z łyżką miodu. Usuwają ją watką umaczaną w mleku.

Wieśniaczki od czasu do czasu smarują grubo twarz smalcem wieprzowym. Zmywają go gorącą wodą, a spłukują zimną. Hollywoodzka maseczka piękności sporządzona jest z dwu łyżek mąki kukurydzianej, owsianej lub płatków, rozbitych z białkiem. Po 15-20 minutach, gdy wyschnie, ścieramy ią i zmywamy twarz gorącą, potem zimną wodą. Przy tym zawsze obowiązuje zasada: „Nie ma urody bez zdrowia”.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>